West Tipperary Bord na nOg

The following are fixtures and results for West Tipp Bord na nOg.

The following are fixtures and results for West Tipp Bord na nOg.

FIXTURES

Thursday August 8

U14A Hurling Championship (2nd Rd – Extra Time)

Golden/Kilfeacle v Cashel KC, Dundrum 7pm, John McCormack

U14A Hurling Championship (Losers Group – Extra Time)

Clonoulty/Rossmore v Knockavilla Kickhams, Golden 7pm, John Ryan (Bob)

U14B Hurling Championship (Losers Group – Extra Time))

Galtee Rvs v Eire Og, Sologhead 7pm, Phil Ryan

U12F Hurling Qt. Final (Extra Time)

Eire Og v Rockell Rvs, Annacarty 7pm, Joseph Kearney

U14C Hurling Championship (Extra Time)

Sologhead v Knockavilla Kickhams, Lattin 7pm, Eoghan Lonergan.

Friday August 9

U12F Hurling Semi Final (Extra Time)

Galtee Rvs/Aherlow v Rosegreen, Bansha 7pm, Eoghan Lonergan.

Centenary Co – Cashel U16B Hurling League (Rd 4)

Lattin/Cullen v Rosegreen, Lattin 7pm, David Grogan.

Galtee Rvs/Aherlow v Rockwell Rvs, Bansha 7.30pm, Fergal Hickey

Sunday August 11

U12D Hurling West Final

Clonoulty/Rossmore v Cashel KC, Annacarty 4.45pm, Eoghan Lonergan

U12C Hurling West Final

Emly v Knockavilla Kickhams , Annacarty 5.45pm, Joseph Kearney

U12B Hurling West Final

Arravale Rvs v Rosegreen, Annacarty 6.45pm, T.J.Heffernan

U12A Hurling West Final

Knockavilla Kickhams v Cashel KC, Annacarty 7.45pm, Tom Dawson

Monday August 12

U12E Hurling Semi Finals (Extra Time)

Arravale Rvs v Cappawhite, Golden 6.45pm, Michael Barron

Clonoulty/Rossmore v Knockavilla Kickhams, Golden 8pm, Michael Barron

U12F Hurling Semi Final (Extra Time)

Eire Og v Cashel KC, STPk 7.45pm, Eoghan Lonergan

U16A Hurling League Final

Clonoulty/Rossmore v Emly/Treacys, Dundrum 7pm, Oisin Ryan

U14A Hurling Championship (Losers Group Final)

(Full details not known at time of writing)

U14B Hurling Championship (Losers Group Final)

(Full details not known at time of writing)

RESULTS

U14A Hurling Championship (1st Rd)

Cashel KC 1-12 Clonoulty/Rossmore 1-7

Arravale Rvs 2-11 Knockavilla Kickhams 4-3

U14B Hurling Championship (1st Rd)

Cappawhite 4-14 Eire Og 1-5

Lattin/Cullen 6-12 Rosegreen 6-2

Emly/Treacys 7-11 Galtee Rvs 0-2

U16A Hurling League (Rd 3)

Clonoulty/Rossmore 4-14 Cashel KC 0-7

Emly/Treacys 3-25 Arravale Rvs 0-6

Emly/Treacys 6-25 Cashel KC 2-5 (Rd 1)

U16B Hurling League (Rd 5)

Rockwell Rvs (WO) Rosegreen (SCR)

Knockavilla Kickhams 5-15 Lattin/Cullen 3-11

Cappawhite 1-13 Galtee Rvs/Aherlow 3-4

Cappawhite 5-9 Knockavilla Kickhams 5-7 (Rd 4)

U12A Hurling Semi Finals

Cashel KC 4-5 Clonoulty/Rossmore 2-6

Knockavilla Kickhams 4-11 Galtee Rvs/Aherlow 2-3

U12B Hurling Semi Final

Rosegreen 5-1 Golden/Kilfeacle 1-5

U12C Hurling Semi Final

Knockavilla Kickhams 2-4 Sean Treacys 2-3

U12D Hurling Semi Finals

Clonoulty/Rossmore 4-4 Knockavilla Kickhams 2-4

Cashel KC 5-11 Arravale Rvs 0-2