West Tipp Bord na nOg

RESULTS

RESULTS

U14A Football League

Arravale Rvs 5-4 Aherlow/Galtee Rvs 3-7

Arravale Rvs 4-7 Rockwell Rvs 2-8

U14 Football Shie;d Semi Final

Clonoulty/Rossmore 5-5 Lattin/Cullen 2-3

U14 Football Plate Final

Golden/Kilfeacle 5-5 Eire Og/Sologhead 2-3

U12A Hurling League (Round 3)

K.Kickhams 3-6 Golden/Kilfeacle 2-7

Clonoulty/Rossmore 7-10 Aherlow/Galtee Rvs 3-6

Cappawhite 4-7 Rosegreen 3-1

Cashel KC 4-7 Arravale Rvs 3-3

U12C Hurling League (Round 3

Rockwell Rvs 3-6 Arravale Rvs B 0-2

Emly A 5-11 Sologhead A 1-4

K.Kickhams b 8-1 CashelKC B 1-1

U12E Hurling League (Round 3)

K.Kickhams C 6-8 Golden/Kilfeacle 0-2

Clonoulty/Rossmore 5-7 Aherlow/Galtee Rvs 2-0

FIXTURES

Thursday, 23rd June

U12A Hurling League (Round 4) Throw in 7.45 pm

Rosegreen v Arravale Rvs, Rosegreen, Michael Barron

K.Kickhams v Cappawhite, Dundrum, Tom Dawson

Sean Treacys v Clonoulty/Rossmore, Kildcommon, Sean Bradshaw

Aherlow/Galtee Rvs v Golden/Kilfeacle, Bansha, T.J.Heffernan

Eire Og v Cashel KC, Annacarty, Joseph Kearney

U12C Hurling League (Round 4) Throw in, 7pm

Arravale Rvs B v K.Kickhams B, S.T.Park, Alan Wade

Rockwell Rvs A v Lattin/Cullen A, New Inn, Ger Browne

Sologhead A v Cashel KC B, Sologhead, Michael Duffy

U12E Hurling League (Round 4) Throw in, 7pm

Rosegreen B v Lattin/Cullen B, Rosegreen

K.Kickhams C v Cappawhite B, Dundrum

Sean Treacys B v Clonoulty/Rossmore B, Kilcommon

Aherlow/Galtee Rvs B v Golden/Kilfeacle B, Bansha

Eire Og B v Cashel KC C, Annacarty.

Note- Home Club appoints young whistler for all U12E League games.

Saturday, June 25th

U12A Hurling League (Round 3)

Eire Og v Sean Treacys, Annacarty 4pm, T.J.Heffernan

U12E Hurling League

Eire Og v Sean Treacys, Annacarty 3pm

U16A Football Co. Semi Final

Golden/Kilfeacle v Moyle Rvs

U16B Football Co. Semi Final

Emly/Sean Treacys v Fethard

U16C Football Co. Semi Final

Eire Og v Carrick Davins

Monday, June 27th

U14A Hurling League (Round 1), 7.30pm Throw in.

Arravale Rvs v Cashel KC, S.T.Park, Phil Ryan

Clonoulty/Rossmore v Rockwell Rvs, Clonoulty, Fergal Horgan

U14B1 Hurling League (Round 1), 7.30pm Throw In

Lattin/Cullen v K.Kickhams, Lattin, Richie O’Connor

Sean Treacys v Golden/Kilfeacle, Kilcommon, Seanie O’Neill

U14B2 Hurling League (Round 3), 7.30pm Throw In

Rosegreen v Aherlow/Galtee Rvs, Rosegreen, Fergal Hickey

Cappawhite v Emly, Cappawhite, Willie Kennedy.