West Tipperary Bord na nOg

Results

Results

Susan Morrissey Chartered Accts Cashel, Feile Na Gael

Kickhams 2-9 Emly/Treacys 1-7

Golden Kilfeacle 4-7 Cappawhite 1-10

Feile Na Gael Plate

Rosegreen 6-5 Lattin/Cullen 5-2

Eire Og 6-10 Lattin/Cullen 1-0

Ml Martin & Associates Tipp U12A Football

Clonoulty 2-6 Cashel KC 1-2,

Kickhams 5-7 Arravale Rvs 2-2

PPO’Dwyer Hardware Dundrum U12B Football

Lattin/Cullen 4-5 Golden Kilfeacle 2-1,

Rockwell Rvs 3-3 Rosegreen 0-3

Cappawhite 1-6 Eire Og 2-2

Fitzpatrick Printers Tipp U12D Football

Kickhams 1-9 Arravale Rvs 1-0

FIXTURES

Wednesday 10th April

The Venue Dundrum Peil Na Nog West Final (Extra Time)

Cashel KC v Arravale Rvs, Golden 7pm, David Grogan

TSB Clonmel U14B Football League Final (Extra Time)

Clonoulty/Rossmore v Emly/Treacys, Cappawhite 7pm, Eoghan Lonergan

Thursday April 11th

Michael Martin & Associates Tipp U12A Football (Round 5)

Arravale Rvs v Clonoulty/Rossmore, STPk 7pm, Paddy Russell

PPO’Dwyer Hardware Dundrum U12B Football, (Round 4)

Rockwell Rvs v Cappawhite, New Inn 7pm John O’Grady

Eire Og v Lattin/Cullen, Annacarty 7pm Willie Kennedy

Rosegreen v Golden Kilfeacle, Rosegreen Comm Field 7.15 Mark Ryan

Kala Electric Tipp Town, U12C Football (Round 4)

Emly v Cashel , Emly 7pm Richie O’ Connor

Aherlow v Kickhams, Lisvernane 7pm Eoghan Lonergan

Fitzpatrick Printers Tipperary U12D Football (Round 5)

Arravale Rvs v Clonoulty Rossmore, STPk 7pm, Phil Ryan

Sologhead v Galtee Rvs, Solghead 7pm, Michael Duffy

Rosegreen v Cashel KC, Rosegreen Comm. Field 6.30pm, Mark Ryan

Friday April 12th

U12D Football (Round 2)

Rosegreen v Sologhead, Rosegreen Comm Field 7pm, Oisin Ryan

Saturday April 12th

Susan Morrissey Chartered Accts. Cashel, Feile Na Gael (Group1)

Kickhams v Golden/Kilfeacle, Dundrum 3pm, John O’Brien

Cappawhite v Emly/Treacys, Cappawhite 3pm, T.J.Heffernan

Clonoulty/Rossmore v Arravale Rvs, Clonoulty 3pm, Sean Bradshaw (Group 2)

Feile Na Gael Plate (Round 3)

Eire Og v Rosegreen, Annacarty 3pm, Eamonn Browne

Monday April 15th

AIB Tipperary U16A Football (Round 3)

Kickhams v Arravale Rvs, Dundrum 7pm, Paddy Russell

Rockwell Rvs v Galtee Rvs, New Inn 7pm, Oisin Ryan

Clonoulty Rossmore v Cashel KC, Clonoulty 7pm, Sean Bradshaw

Cashel Credit Union U16B Football League (Round 3)

Lattin/Cullen v Emly/Treacys, Lattin 7pm, John McCormack

Eire Og v Rosegreen, Annacarty 7pm, Joseph Kearney

Cappawhite v Golden/Kilfeacle, Cappawhite 7pm, T.J.Heffernan

Tuesday April 16th

Feile Na Gael (Group 2)

Arravale Rvs v Cashel KC, STPk 7pm, Paddy Russell

Wednesday April 17th

U16B Football League ( Round 2)

Rosegreen v Latti/Cullen, Rosegreen Community Field 7pm, John Ryan (Bob)