Fixtures

Saturday September 8

Saturday September 8

Youth League

Peake Villa v Cahir Park– J. O’Dwyer

Bansha Celtic v Clerihan – T. Keating

St. Michael’s v Two Mile Borris –M. Coady

Clonmel Town v Clonmel Celtic – P. Keane

Sunday September 9

Munster FA League

Champions Trophy at 3

St. Michael’s AFC v Dunmanway Town – J. Hadnett, J. Lyons, John Walsh

(Extra-time and penalties)

Clonmel Credit Union

Premier League

Old Bridge v Wilderness Rovers at 3 – J. Maguire

Bansha Celtic v Peake Villa at 12 – J. Lyons

Clonmel Celtic v Cashel Town at 3 – P. Keane

Shield Division 1 (2nd Round) at 3

Ballingarry Albion v Cullen-Lattin – T. Maher

(Extra-time and penalties if required)

Clonmel Credit Union League Division 1

Moyglass United v Two Mile Borris at 3 – J. O’Dwyer

St. Nicholas v Cahir Park at 12 – W. Burke

Galbally United v Killenaule Rovers at 11.30 – John Walsh

Clonmel Credit Union League Division 2

Glen Villa v Kilmanahan United at 12 – J. Maguire

Clonmel Town B v Killusty at 12 – M. Freiberg

Kilsheelan United v St. Michael’s B at 3 – G. Ward

Rosegreen Rangers v Tipperary Town at 12 – T. Keating

Clonmel Credit Union League Division 3 all at 3

Vee Rovers v Clonmel Celtic B – P. Dolan

Cashel Town B v Redmondstown – N. Coughlan

Ballypatrick v Donohill & District – M. Coady

Burncourt Celtic v Clerihan – B. O’Donoghue

Clonmel Credit Union League Division 4

Two Mile Borris B v St. Kieran’s at 3 – J. Teehan

Kilbehenny Celtic v Cullen-Lattin B at 12 – P. Dolan

Peake Villa B v Tipperary Town B at 12 – Jim Walsh

Dualla v Ballyneale at 12 – T. Maher

Saturday September 15

Youth League

Galbally United v St. Michael’s FC

Two Mile Borris v Clonmel Town

Clonmel Celtic v Cahir Park

Bansha Celtic v Peake Villa

Sunday September 16

FAI Junior Cup

Peake Villa v Rosegreen Rangers

Ballypatrick FC v Thurles Town (NTDL)

Pinewood Rangers (WWEC) v St. Michaels FC

Clodiagh Rangers (NTDL) v Cahir Park

St. Nicholas FC v Cullen-Lattin FC

Ballyneale FC v Puckane Utd (NTDL)

Burncourt Celtic v Tipperary Town

Lough Derg FC (NTDL) v Glengoole Utd

Clonmel Celtic v Ballymackey FC (NTDL)

Ardcroney FC (NTDL) v Ballingarry Albion

Melville Utd (WWEC) v Galbally Utd.

Nenagh Celtic (NTDL) v Bansha Celtic

Kilmanahan Utd v Rearcross FC (NTDL)

Vee Rovers v Killenaule Rovers
Cashel Town v St. Kierans FC

Moyglass Utd v Cloughjordan FC (NTDL)

Arra Rovers (NTDL) v Two Mile Borris FC

Wilderness Rovers v Brideview FC (WWEC)

Thurles Celtic (NTDL) v Clonmel Town

Killusty FC v Old Bridge FC

Redmondstown FC v BT Harps FC (NTDL)