South Tipperary Weekend Soccer Fixtures

Saturday October 6FAI U-17 Cup 1st Round at 2.30

Saturday October 6FAI U-17 Cup 1st Round at 2.30

Clonmel Town v Rosenallis (Laois) – M. Freiberg

John Quirke Youth League at 2.30

Bansha Celtic v St. Michael’s – N. Coughlan

Clerihan v Clonmel Celtic – T. Maher

Galbally United v Cahir Park – John Walsh

Peake Villa v Two Mile Borris – B. Feery

Amateur International at Cooke Park, Tipp town at 7pm

Rep of Ireland v Scotland – J. Hadnett, J. Maguire, John Walsh, J. Teehan

Sunday October 7

FAI Junior Cup 2nd Round at 2.30

Glengoole United v Lough Derg FC – T. Maher

Clonmel Credit Union Premier League at 3 pm

Cashel Town v Clonmel Town – J. Lyons

Clonmel Celtic v Old Bridge – J. Hadnett

Clonmel Credit Union League Division 1

Galbally United v Cahir Park at 11 – M. Freiberg

Two Mile Borris v Cullen-Lattin at 3 – P. Keane

Ballingarry Albion v Moyglass United at 3 – J. McKell

St. Nicholas v Killenaule Rovers at 12 – P. Keane

Clonmel Credit Union League Division 2 at 11 am

Glen Villa v Clonmel Town B – T. Keating

Killusty v Kilsheelan United – J. Teehan

Kilmanahan United v Rosegreen Rangers – J. Maguire

Shield Division 2 Final in Cooke Park, Tipp at 2.30

St Michaels B v Tipperary Town – M. Coady, M. Freiberg, T. Keating

Clonmel Credit Union League Division 3

Clonmel Celtic B v Cashel Town B at 12 – John Walsh

Redmondstown v Ballypatrick at 12 – B. Feery

Donohill & Dist v Burncourt Celtic at 3 - P. Dolan

Clerihan v Vee Rovers at 12 – G. Ward

Clonmel Credit Union League Division 4

St. Kieran’s v Dualla at 3 – B. O’Donoghue

Cullen-Lattin B v Two Mile Borris B at 12 – Jim Walsh

Ballyneale v Peake Villa B at 3 – N. Coughlan

Tuesday October 9

MFA League Champions Trophy Quarterfinal at 8 pm

St. Michael’s v Park United (Cork AUL) – J. Teehan, J. Hadnett, J. Maguire

Saturday October 13

John Quirke Youth League

Galbally United v Peake Villa

Clerihan v Bansha Celtic

Clonmel Celtic v Cahir Park

Two Mile Borris v Clonmel Town

Sunday October 14

FAI Junior Cup 3rd Round (draw to be made)

Clonmel Credit Union Premier League

Peake Villa v Bansha Celtic

Clonmel Credit Union League Division 1

Ballingarry Albion v Cullen-Lattin

Cahir Park v Two Mile Borris

Clonmel Credit Union League Division 2

Killusty v Glen Villa

Kilsheelan United v St. Michael’s B

Clonmel Credit Union League Division 3

Cashel Town B v Donohill & District

Burncourt Celtic v Clonmel Celtic B

Redmondstown v Clerihan

Clonmel Credit Union League Division 4

Dualla v Kilbehenny Celtic

Two Mile Borris B v Peake Villa B

Cullen-Lattin B v St. Kieran’s