County Tipperary GAA Results and Fixtures

Results

Results

County Senior Hurling Challenge Cup

Borris-Ileigh 1-21 2-12 Moneygall

Carrick Davins 0-9 0-13 Clonoulty/Rossmore

County Intermediate Hurling League Group 2

Moyne/Templetuohy 3-15 1-9 Ballina

County Intermediate Hurling League Group 1

Drom-Inch 2-10 0-12 Clonakenny

County Senior Hurling Challenge Cup

Roscrea 3-19 3-6 Borrisokane

Portroe 2-14 0-17 Éire Óg Anacarty/Donohill

Upperchurch-Drombane 4-16 1-13 Loughmore-Castleiney

Clonoulty/Rossmore 0-19 1-15 Templederry Kenyons

Nenagh Éire Óg 0-20 2-10 Ballingarry

Carrick Swans 1-14 0-18 Kilruane MacDonaghs

Toomevara 0-9 0-18 JK Brackens

Silvermines 1-14 1-12 Boherlahan-Dualla

County Intermediate Hurling League Group 1

Lattin Cullen Gaels 1-10 2-6 St Mary’s Clonmel

County Intermediate Hurling League Group 3

Moyle Rovers 1-8 1-5 Cahir

County Senior Hurling Challenge Cup

Kildangan 2-14 1-8 Killenaule

Golden-Kilfeacle 2-13 2-18 Burgess

Moycarkey-Borris 1-22 0-16 Borris-Ileigh

County Intermediate Hurling League Group 3

Holycross/Ballycahill 0-13 2-16 Clonoulty/Rossmore

County Senior Hurling Challenge Cup

Moneygall 2-7 1-17 Drom-Inch

Fixtures

Friday March 29

County Senior Hurling Challenge Cup

Ballingarry (North) 19:45 Lorrha-Dorrha V Mullinahone (E.T. if Necessary), Ger Fitzpatrick

Sunday March 31

County Senior Hurling Challenge Cup

Holycross 11:30 Thurles Sarsfields V Holycross/Ballycahill (E.T. if Necessary), Philip Kelly (Unconfirmed)

County Junior Hurling League Group 1

Outside Field Thurles 12:00 Thurles Sarsfields V Emly, Willie Clohessy

County Junior Hurling League Group 2

Davin Park 12:00 Carrick Swans V Knockavilla Donaskeigh Kickhams, Paul Guinan (Unconfirmed)

County Adult Football League Premier Division Group 1

Cahir 12:00 Cahir V Killenaule, Brian Tyrell (Unconfirmed)

Bansha 12:00 Galtee Rovers/St Pecaun V Arravale Rovers, Martin Doyle (Unconfirmed)

County Adult Football League Premier Division Group 2

Clonmel Sportsfield 12:00 Clonmel Commercials V Moyle Rovers, David Grogan (Unconfirmed)

Lisvernane 12:00 Aherlow Gaels V Kilsheelan-Kilcash, Derek O’Mahoney (Unconfirmed)

Adult Football League Division 1

Clogheen 12:00 Father Sheehys V Rockwell Rovers

County U/21 “A” Football Championship

Templemore 15:00 Burgess or Borrisokane V Ardfinnan (E.T. if Necessary), Martin Ryan (Unconfirmed)

County U/21 “B” Football Championship

Clonoulty 16:00 Upperchurch-Drombane V Knockaville Kickhams or Golden Kilfeacle (E.T. if Necessary), Michael O’Donnell (Unconfirmed)

County Junior Hurling League Group 1

Cloneen 16:00 St Patrick’s V Solohead, Pa Shelley (Unconfirmed)